İletişim Hattı

0 256 351 30 06

Sosyal Medya

İklim

SULTANHİSAR’DA İKLİM

Akdeniz iklimi egemendir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. İldeki dağların denize dikey inmesi , deniz rüzgarlarının çok içerlere kadar girebilmelerini sağlar. Bu nedenle Akdeniz Bölgesindeki sıcaklar kadar bunaltıcı sıcaklar görülmez. İlde en yüksek sıcaklık temmuz en düşük sıcaklık ise aralık aylarında görülmektedir. 

Yıllık sıcaklık ortalaması 17 °C'dir. Yıllık yağış ortalaması ise 600 Kğ/M2 dir. Yağışların mevsimlere göre dağılımında düzensizlik görülmektedir. İl'e belirli aralıklarla kar yağdığı da görülmektedir. Özellikle yüksek kesimlere bazı yıllar 25-30 cm. ye varan kar düşmektedir. 

CLIMATE IN SULTANHISAR

Mediterranean Climate is dominant in Sultanhisar.Summers are hot and dry,winters are mild and rainy.As the mountains lies towards  the sea like vertical direction ,it allows sea winds to enter too far inside.Therefore,the heat like the sweltering heat in Mediterranean Region can not be observed .The highest temperature in the province is observed in July,the lowest temperature is in December. 

The average of annual temperature is is 17 º C.The average of annual rainfall is 600 kg/m².Irregularity in the distribution of the rainfall is observed according to the seasons.Snows can be also seen periodically in the province.Especially, 25-30 cm snow fall is observed  in the high lands.

BELEDİYE OTELİMİZ

Belediye Otelimiz
Sultanhisar ilçesi Atça mahallesi karayolu üzeri BP akaryakıt istasyonu yanında, güler yüzlü personeli, uygun fiyatlı, hijyenik ve kusursuz hizmet anlayışı ile yılın her mevsiminde hizmet vermeye başlamıştır.
Adres: Atça BP Akaryakıt istasyonu yanı Sultanhisar, Aydın / TÜRKİYE
Telefon: 0 (256) 356 40 40

ONLİNE İŞLEMLER