İletişim Hattı

0 256 351 30 06

Sosyal Medya

MALGAÇ KÖPRÜSÜ KUVAYIMİLLİYE DİRENİŞİ 105. YILINDA ANILDI

Yörük Ali Efe ve kızanlarının başlattığı ve Yunan işgaline karşı ilk örgütlü direniş olan "Malgaç Köprüsü Kuvayımilliye Direnişi"nin 105. Yıldönümü nedeniyle Sultanhisar’da bulunan Malgaç Baskını Anıtı önünde tören düzenlendi. Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene; Yörük Ali Efe’nin torunu emekli Vali Sn. Kayhan KAVAS, Aydın Milletvekili Sn. Evrim KARAKOZ, İlçemiz Kaymakamı Sn. Bahadır GÜNEŞ, Belediye Başkanımız Sn. Osman YILDIRIMKAYA, İlçe Jandarma Komutanı Bekir GÖÇMEN, İlçe Gençlik Hiz. ve Spor Müdürü Hüseyin YAĞCI, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve halk katıldı.

Malgaç Anıtına Çiçek Çelengi Sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, Protokol konuşmaları, şiirlerin okunması, Kuran-ı Kerim Tilaveti, resim, şiir, kompozisyon yarışması ödül töreni ve Gocabeşli Derneği Zeybek Ekibinin gösterisinin ardından verilen ikram ile anıt önünde yapılan program son buldu. Ayrıca Saat: 14.00 de ADÜ Sultanhisar MYO Ahmet Hakkı Balcıoğlu Konferans Salonunda Yörük Ali Efe ve Malgaç Köprüsü Kuvayımilliye Direnişi Paneli gerçekleştirildi.


Haber Tarihi: 13.06.2024Haber Resimleri

BELEDİYE OTELİMİZ

Belediye Otelimiz
Sultanhisar ilçesi Atça mahallesi karayolu üzeri BP akaryakıt istasyonu yanında, güler yüzlü personeli, uygun fiyatlı, hijyenik ve kusursuz hizmet anlayışı ile yılın her mevsiminde hizmet vermeye başlamıştır.
Adres: Atça BP Akaryakıt istasyonu yanı Sultanhisar, Aydın / TÜRKİYE
Telefon: 0 (256) 356 40 40

ONLİNE İŞLEMLER