İletişim Hattı

0 256 351 30 06

Sosyal Medya

MALGAÇ KÖPRÜSÜ KUVAY-İ MİLLİYE DİRENİŞİ 100. YILINDA ANILDI

Yörük Ali Efe ve kızanlarının başlattığı ve Yunan işgaline karşı ilk örgütlü direniş olan "Malgaç Köprüsü Kuvay-i Milliye Direnişi"nin 100. Yıldönümü nedeniyle Sultanhisar’da bulunan Malgaç Baskını Anıtı önünde tören düzenlendi. Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene; Yörük Ali Efenin torunları Merkez Valisi Kayhan KAVAS, Gökhan KAVAS, Şahika ERGİNER, İlçemiz Kaymakamı Rasim BELGE, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran ERDEN, Belediye Başkanımız Osman YILDIRIMKAYA, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, Alb. Fatih ÖZKURT, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet GÖKHAN, İlçe Emniyet Amiri Talet AFŞAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdinç GÜNER, Gençlik Hiz. ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin YAĞCI, kurum müdürleri ve halk katıldı. 

Programda öncelikle 60 kostümlü zeybek ile baskının temsili canlandırması yapıldı. Protokol konuşmaları ve halkoyunları gösterilerinin ardından kros, kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programın ardından Cumhuriyet Meydanına kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanında verilen keşkek ikramından sonra Esra YAMAN konseri ile etkinlikler sona erdi.  


Haber Tarihi: 17.06.2019Haber Resimleri

BELEDİYE OTELİMİZ

Belediye Otelimiz
Sultanhisar ilçesi Atça mahallesi karayolu üzeri BP akaryakıt istasyonu yanında, güler yüzlü personeli, uygun fiyatlı, hijyenik ve kusursuz hizmet anlayışı ile yılın her mevsiminde hizmet vermeye başlamıştır.
Adres: Atça BP Akaryakıt istasyonu yanı Sultanhisar, Aydın / TÜRKİYE
Telefon: 0 (256) 356 40 40

ONLİNE İŞLEMLER