İletişim Hattı

0 256 351 30 06

Sosyal Medya

49. FESTİVAL HAZIRLIKLARINA BAŞLANDI

49. ULUSLARARASI SULTANHİSAR-ATÇA, NYSA, ÇİLEK TARIM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ HAZIRLIKLARINA BAŞLANDI

            Sultanhisar ilçemizde, organizasyonu belediyemiz tarafından gerçekleştirilen festivalin 49.'su bu yıl 08-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak.      

     Sultanhisar'da Portakal Panayırı adı altında ilk kez 1940 yılında yapılmaya başlanan festival son yıllarda "Uluslararası Sultanhisar-Atça, Nysa, Çilek Tarım Kültür ve Sanat Festivali" ismiyle her yıl mayıs ayında yapılmaya devam etmektedir. Uluslararası nitelikte olması sebebiyle yabancı ülkelerin ekiplerini ağırlayan festival, çeşitli gösteri ve etkinliklerle renkli şekilde gerçekleşerek binlerce yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaktadır.

            Etkinlik hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Osman YILDIRIMKAYA; "Sultanhisar Belediyesi olarak rutin hizmetlerin yanında sosyal belediyeciliğe ve tanıtıma büyük önem veriyoruz. İlçemizde bulunan Nysa antik kentini, ilçemiz tarihini, doğal güzelliklerini ve ilçemiz çiftçisinin ürettiği ürünleri başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtmak amacı ile Uluslararası Sultanhisar-Atça, Nysa, Çilek, Tarım, Kültür ve Sanat Festivali'nin 49.'sunu düzenleyeceğiz. Bu yıl daha da görkemli geçeceğine inandığımız bu şenlikleri hep birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Bu manada tüm halkımızdan katılımları ile maddi ve manevi katkı bekliyoruz" dedi.

            Sultanhisar her yıl olduğu gibi bu yılda sergi, panayır, yurtiçi ve yurtdışı halk oyunları ekiplerinin gösterileri, güzellik yarışmaları, tiyatro ve halk konseri gibi çeşitli etkinliklerle 6 gün boyunca misafirlerini ağırlayacak.


Haber Tarihi: 29.03.2018Kayıt Bulunamadı

BELEDİYE OTELİMİZ

Belediye Otelimiz
Sultanhisar ilçesi Atça mahallesi karayolu üzeri BP akaryakıt istasyonu yanında, güler yüzlü personeli, uygun fiyatlı, hijyenik ve kusursuz hizmet anlayışı ile yılın her mevsiminde hizmet vermeye başlamıştır.
Adres: Atça BP Akaryakıt istasyonu yanı Sultanhisar, Aydın / TÜRKİYE
Telefon: 0 (256) 356 40 40

ONLİNE İŞLEMLER