İletişim Hattı

0 256 351 30 06

Sosyal Medya

48. ULUSLARARASI SULTANHİSAR-ATÇA, NYSA, ÇİLEK TARIM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİMİZ BAŞLADI

1940'lı yıllardan günümüze kadar geleneksel olarak ve her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen festivalimiz bu yılda çeşitli ülkelerden misafirlerini ağırlayacak. Uluslararası festivalimizin bu yılki konuk ülkeleri Ukrayna, Gürcistan, Kuzey Osetya ve KKTC.

Çeşitli etkinliklerin yer aldığı festivalimizde, ülkemizin çeşitli illerinden gelerek yerel ürünlerini sergileyen satış bölümleri ile panayır havasında bir festival olması amaçlanmaktadır.

Bu yıl 48.si düzenlenecek olan festivalimiz 16 Mayıs 2017 Salı günü Sultanhisar ve Atça'da kurulacak satış yeri ve sergilerin açılmasıyla başlayarak ve 17- 18 Mayıs akşamları Atça ve Sultanhisar'da Göksel'in sahne alacağı Anadolu Rock Konseri ile devam edecek.

19 Mayıs 2017 Cuma günü Saat:16:30'da Kortej Yürüyüşü ile başlayacak olan resmi açılış töreninde, Sultanhisar'ın en iyi çileklerinin yarıştığı Çilek Yetiştiriciliği Yarışması ile gündüz programı son bulurken akşam yine Sultanhisar ve Atça'da Yerli ve Yabancı Halkoyunları Gösterileri ve Moğolistan Akrobasi Grubu gösterileri ile devam edecek.

20 Mayıs Cumartesi Sultanhisar Cumhuriyet Meydanında Yerli ve Yabancı Halkoyunları ve Nysa Zarafet Güzeli yarışması ile başlayacak olan gecede, Tarık MENGÜÇ ve Aleyna TİLKİ'nin sahne alacağı halk konseri festivale renk katacak.

21 Mayıs Pazar günü Malgaç Mustafa Mahalle Muhtarlığının tertiplediği ve Festivalimiz kapsamında Atça Arena da saat:10.00'da Geleneksel Boğa Güreşi ile başlayacak olan final gününde saat:20.00'de Atça Cumhuriyet Meydanında Çilek Güzeli seçilerek, Pelin ELİTEZ, Ufuk YILDIRIM ve SİMGE'nin sahne alacağı halk konseri ile festivalimiz son bulacaktır.


Haber Tarihi: 17.05.2017Haber Resimleri

BELEDİYE OTELİMİZ

Belediye Otelimiz
Sultanhisar ilçesi Atça mahallesi karayolu üzeri BP akaryakıt istasyonu yanında, güler yüzlü personeli, uygun fiyatlı, hijyenik ve kusursuz hizmet anlayışı ile yılın her mevsiminde hizmet vermeye başlamıştır.
Adres: Atça BP Akaryakıt istasyonu yanı Sultanhisar, Aydın / TÜRKİYE
Telefon: 0 (256) 356 40 40

ONLİNE İŞLEMLER